ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου 18/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου 18/10/2014

Παρασκευή, 17/10/2014 - 20:02
●ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΣΑΒΒΑΤΟ 18/10/2014

08.00 «Ο Τσόπυ και η Πριγκίπισσα» ("CHOPPY AND THE PRINCESS")
ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων

09.00 «ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: "ΣΠΟΥΔΗ ΜΝΗΜΗΣ" »
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ελληνικό ντοκιμαντερ από τη σειρά της ΕΤ3 «Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

09.30 «ΣΤΟΥΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥΣ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ»
του Κώστα Βάκκα
ένα σπάνιο ντοκιμαντέρ για την ιστορία των Ερυθρών ταξιαρχιών και της Prima Linea

11.00 «ΕΚΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ (39405...ΜΙΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ)»
της Κυριακή Μάλαμα
ελληνικό ντοκιμαντερ

11.30 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ: «Οι Απολυμένοι-Άνεργοι-Εργαζόμενοι της ΕΡΤ,στο Ευρωπαικό Κοινοβούλιο» (Ε)
με τον Αλέξανδρο Τριανταφυλλίδη
Οι Παρεμβάσεις,οι Ομιλίες,οι Συναντήσεις με Ευρωβουλευτές,την Παγκόσμια Οργάνωση Δημοσιογράφων,τη Βελγική Τηλεόραση,οι Συνεντεύξεις Τύπου
Καλεσμένοι οι:Ελευθερία Φαραντάκη(τεχνικός στην ΕΤ3,μέλος διοικητικού συμβουλίου ΠΟΣΠΕΡΤ),Στέλιος Νικητόπουλος(Δημοσιογράφος στην ΕΤ3),Νίκη Χατζηδημητρίου(Δημοσιογράφος στην ΕΤ3)
Παρεμβαίνουν τηλεφωνικά,συνάδελφοι από το τις περιφερειακές ΕΡΑ και από την ΕΡΤopen στην Αθήνα

13.00 «ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 432»
του Κώστα Εφήμερου
ελληνικό ντοκιμαντέρ για το λουκέτο στην ΕΡΤ,στις 11 Ιουνίου 2013

14.30 Η ΒΟΛΤΑ (Βασίλης Λέκκας)
με τον Γιάννη Τσολακίδη

15.30 «Ο ΚΥΚΛΑΔΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ από την ελληνική σειρά ντοκιμαντέρ της ΕΡΤ,«ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΞΕΝΑΓΗΣΕΙΣ»

16.30 «ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΠΟΙ – ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΤΑΣΟ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ

17.30 Συνέντευξη του Θανάση Παπαχριστόπουλου(Διευθυντής της Δερματολογικής Κλινικής του Ευαγγελισμού)
στον Γιώργο Φιλιππάκη
στη ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤopen

18.30 «ΕΛΑΙΑΣ ΒΛΑΣΤΟΣ»
του Κώστα Γιαννιά
ελληνικό ντοκιμαντερ

19.30 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

21.30 «Η Ρόδα»
του Θεόδωρου Αδαμόπουλου
ταινία μηκρού μήκους

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΗΣΗ ΚΥΡΙΕ ΑΝΔΡΕΑ ΕΜΠΕΙΡΙΚΟ;»
του Νίκου Αλευρά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

00.00 «Πέφτουν οι σφαίρες σαν το χαλάζι και ο τραυματισμένος καλλιτέχνης αναστενάζει»
ταινία του Νίκου Αλευρά

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «ΣΤΟΥΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥΣ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ»
του Κώστα Βάκκα
ένα σπάνιο ντοκιμαντέρ για την ιστορία των Ερυθρών ταξιαρχιών και της Prima Linea

05.30 «ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 432»
του Κώστα Εφήμερου
ελληνικό ντοκιμαντέρ για το λουκέτο στην ΕΡΤ,στις 11 Ιουνίου 2013

07.00 «ΕΚΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ (39405...ΜΙΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ)»
της Κυριακή Μάλαμα
ελληνικό ντοκιμαντερ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής 17/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής 17/10/2014

Πέμπτη, 16/10/2014 - 22:46
●ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/10/2014

08.00 «Κουρσάλ»
του Νίκου Θεοδοσίου
βραβευμένη ταινία-ντοκιμαντέρ

09.30 «TOXIC CRISIS» ("ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ")
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντερ

10.30 «ΟΙΚΟΓΙΟΡΤΗ»
αφιέρωμα στα εναλλακτικά -οικολογικά προϊόντα και στους παραγωγούς τους

11.30 «ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» ("La Educación Prohibida")
ξένο ντοκιμαντέρ
ισπανικής παραγωγής

15.00 «Σ' ΥΓΕΙΑ ΝΙΚΟΛΟ-ΕΒΙΒΑ ΒΟΛΟΓΙΑΝΝΗ»
της Μαρίνας Κουνενάκη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

16.00 «128: ΚΕΡΑΤΕΑ,ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ»
των: Βασίλη Σύρρου και Γρηγόρη Οικονομίδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

17.30 «ΑΛΕΞΗΣ ΑΚΡΙΘΑΚΗΣ,Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»
ελληνικό ντοκιμαντερ για τον έλληνα ζωγράφο-εκπρόσωπο του Μοντερνισμού

19.00 «ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ»
Η Μάχη Μαργαρίτη συναντά τον Ηλία Βασιλειάδη (Ψυχολόγος-Σχολικός Σύμβουλος)

19.30 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ:
"Οι Απολυμένοι-Άνεργοι-Εργαζόμενοι της ΕΡΤ,στο Ευρωπαικό Κοινοβούλιο" (Ζ) με τον Αλέξανδρο Τριανταφυλλίδη
Οι Παρεμβάσεις,οι Ομιλίες,οι Συναντήσεις με Ευρωβουλευτές,την Παγκόσμια Οργάνωση Δημοσιογράφων,τη Βελγική Τηλεόραση,οι Συνεντεύξεις Τύπου. Καλεσμένοι οι:Ελευθερία Φαραντάκη(τεχνικός στην ΕΤ3,μέλος διοικητικού συμβουλίου ΠΟΣΠΕΡΤ),Στέλιος Νικητόπουλος(Δημοσιογράφος στην ΕΤ3),Νίκη Χατζηδημητρίου(Δημοσιογράφος στην ΕΤ3) Παρεμβαίνουν τηλεφωνικά,συνάδελφοι από το τις περιφερειακές ΕΡΑ και από την ΕΡΤopen στην Αθήνα.

21.30 «Αντιλαλούνε τα βουνά»
του Νίκου Αλευρά

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «GORAN BREGOVIC - Wedding and funeral orchestra»
από το Μεγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

01.00 ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΙΝ/ΓΡΑΦΟΥ ΑΠΘ «Crossing the line» - «Το μασάζ» - «Σωφρονισμός»

02.00 «Ο ΑΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΕΝΑΟΣ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ» σκηνοθεσία:Δημήτρης Καραθανάσης από τη σειρά εκπομπών της ΕΤ3, «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης»

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «TOXIC CRISIS» ("ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ")
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντερ

05.00 «ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» ("La Educación Prohibida")
ξένο ντοκιμαντέρ
ισπανικής παραγωγής
ΕΡΤ3: Τηλεοπτικό πρόγραμμα Πέμπτης 16/10/2014

ΕΡΤ3: Τηλεοπτικό πρόγραμμα Πέμπτης 16/10/2014

Τετάρτη, 15/10/2014 - 20:27
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΠΕΜΠΤΗ 16/10/2014

08.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

09.00 «ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ε.Ε.»
συντονίζει ο Βασίλης Βασιλόπουλος
μαγνητοσκοπημένη συζήτηση από το Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ,στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

10.00 «ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΟΛΕΔΟ:ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ-ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ-ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ»
του Γιώργου Λογοθέτη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.30 ZONA ROSA (Ε)
με τους:Σταύρο Πανούση και Χρήστο Αβραμίδη

13.30 MIXER: Στις δυό πλευρές Αιγαίου (Α'+Β' μέρος)
με τον Παύλο Νεραντζή

15.30 «ΣΕΡΓΙΑΝΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,με τον Παττακοστελή»
ελληνικό-οδοιπορικό ντοκιμαντέρ

17.00 «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΓΟΥΡΟΣ:35 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ»
σκηνοθεσία: Αλεξανδρος Παπαηλιού-έρευνα:Μιχάλης Μεσσήνης
παραγωγή:Τμήμα Ψυχαγωγικών Προγραμμάτων ΕΡΤ,2012

18.30 «ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»
του Θεόδωρου Μαραγκού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

20.00 «Η ΣΤΑΧΤΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ»
του Νίκου Καβουκίδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

21.30 CINE NEWS
με τον Αλέξη Δερμετζόγλου

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΣΤαγώνες»
της Νέλλης Ψαρρού
ελληνικό ντοκιμαντέρ για τις περιπέτειες του νερού στην Ελλάδα

01.30 «ΝΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ»
του Σπύρου Τέσκου
ταινία-ντοκιμαντέρ για τη ζωή στην Ικαρία

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ε.Ε.»
συντονίζει ο Βασίλης Βασιλόπουλος
μαγνητοσκοπημένη συζήτηση από το Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ,στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

05.00 MIXER:«Στις δυό πλευρές Αιγαίου» (Α'+Β' μέρος)
με τον Παύλο Νεραντζή

07.00 «ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΟΛΕΔΟ:ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ-ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ-ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ»
του Γιώργου Λογοθέτη
ελληνικό ντοκιμαντέρ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 15/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 15/10/2014

Τρίτη, 14/10/2014 - 23:04
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΤΕΤΑΡΤΗ 15/10/2014

08.00 «ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΗΣ ΔΑΔΙΑΣ»
του Δημήτρη Καραθανάση
ελληνικό ντοκιμαντέρ

09.00 «ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΜ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ»
της Βούλας Κωστάκη
ελληνικό ντοκιμαντερ από τη σειρά της ΕΤ3:«Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

10.00 «Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΝΔΡΟΥ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.00 «SATSANG,ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ»
των: Μαριάννα Αστρακά και Γιώργου Φωτιάδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ-συμπαραγωγή

12.00 «ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΛΥΜΜΑ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ της ΕΤ1

13.00 «Ο ΗΡΑΚΛΗΣ,Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ»
του Δημήτρη Κουτσαμπασιάκου
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους

14.00 «ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ»
παραγωγή-επιμέλεια-συνεντεύξεις-σενάριο:Ηλιόσποροι
ελληνικό ντοκιμαντέρ
Στον αντίποδα του εικονικού "success story" της ανεργίας,της καταστολής και του φόβου,μια άλλη πραγματικότητα είναι υπαρκτή,ένας άλλος κόσμος αλληλεγγύης,συνεργασίας και μοιράσματος

16.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ:«Το Παράδοξο της Ουτοπίας»:
ο Νίκος Βράντσης και ο Πάνος Παναγιώτου συναντούν τους: Γεράσιμο Βώκο και Γιάννη Σταυρακάκη
η Μαρία Γραμμένου συναντά τον Γιώργο Ρούση
ο Νίκος Βράντσης συναντά τον Βασίλη Τομανά και
ο Πάνος Παναγιώτου συναντά τον Ραφαήλ Παπαδόπουλο

17.30 Συνέντευξη του Βασίλη Φίλια (Καθηγητής Κοινωνικών Επιστημών - τέως Πρύτανης Παντείου Πανεπιστημίου)
στην Εύα Μαυρογένη
στη ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤopen

19.00 «ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ,ΤΡΕΙΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ,ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΩΓΗ»
ντοκιμαντέρ για τις συνθήκες ζωής των τσιγγάνων στη Θεσσαλονίκη

19.30 ZONA ROSA
με τους:Σταύρο Πανούση και Χρήστο Αβραμίδη

21.30 CINE NEWS
με τον Αλέξη Δερμετζόγλου

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΠΕΤΡΟΣ ΘΕΜΕΛΗΣ: ΑΓΓΙΞΑ...ΑΓΑΠΗΣΑ...ΕΣΚΑΨΑ...»
του Μπάμπη Τσόκα
ελληνικό ντοκιμαντέρ-αφιέρωμα στον έλληνα αρχαιολόγο

01.30 «ΟΔΥΣΣΕΑΣ:ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ»
Ρεπορτάζ: Μάχη Μαργαρίτη
παραγωγής:ελεύθερης ΕΡΤ3,2014
Ένα σχολείο αλλιώτικο από τα άλλα,ένα σχολείο εκμάθησης της ελληνικής γλώσας σε μετανάστες στην Ελλάδα

02.30 «Villy»
του Νίκου Θεοδοσίου
ταινία μηκρού μήκους

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «SATSANG,ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ»
των: Μαριάννα Αστρακά και Γιώργου Φωτιάδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ-συμπαραγωγή

05.00 «ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΜ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ»
της Βούλας Κωστάκη
ελληνικό ντοκιμαντερ από τη σειρά της ΕΤ3:«Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

06.00 «ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΗΣ ΔΑΔΙΑΣ»
του Δημήτρη Καραθανάση
ελληνικό ντοκιμαντέρ

06.30 «Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΝΔΡΟΥ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 14/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 14/10/2014

Δευτέρα, 13/10/2014 - 22:43
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΤΡΙΤΗ14/10/2014

08.00 «ΝΕΣΤΟΣ,ΠΟΤΑΜΙ ΖΩΗΣ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ

09.00 ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ:ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
με την Εύη Δέσκα

10.00 «ΚΗΦΙΣΣΟΣ,ΠΡΟΣΚΑΙΡΗ ΝΑΡΚΗ»
της Διονυσίας Κοπανά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.00 «Κουρσάλ»
του Νίκου Θεοδοσίου
βραβευμένη ταινία-ντοκιμαντέρ

12.30 «Βασίλης Αλεξάκης»-από την πρόταση για τηλεοπτική σειρά-«ΕΞΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΖΗΤΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΑ»
ταινία σε σενάριο-σκηνοθεσία:Ροβήρου Μανθούλη

13.30 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων-παραγωγής ελευθερης ΕΤ3

14.30 «ΕΛΑΙΑΣ ΒΛΑΣΤΟΣ»
του Κώστα Γιαννιά
ελληνικό ντοκιμαντερ

16.00 «ΠΕΡΙΦΑΝΕΣΤΑΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ»
με τον Ιεροκλή Μιχαηλίδη
μουσικό οδοιπορικό αφιέρωμα στις ιστορικές γωνιές της Θεσσαλονίκης
Συμπαραγωγή ΕΤ3 και Εξώστης
Τραγουδούν οι:Μαριώ-Χοντρονάκος-Στέλιος Κεφαλάς-Αγάθωνας Ιακωβίδης-Μελίνα Κανά, Ανδρέας Καρακότας-Μιχάλης Παπαζήσης-Χρήστος Μητρέντζης-το συγκρότημα "ΠΑΝΑΣ" και οι ΡΟΞ

17.30 «ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΡΟΖΑ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντερ

19.00 «ΜΙΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ :Ξένη Χώρα»
με το Φάνη Μουρατίδη
σενάριο:Φανή Τουπαλγίκη-σκηνοθεσία:Κυριακή Μάλαμα
ελληνική σειρά δραματοποιημένων ντοκιμαντέρ

20.00 «Να μην ζήσουμε σαν δούλοι»
ταινία του Γιάννη Γιουλούντα

21.30 CINE NEWS
με τον Αλέξη Δερμετζόγλου

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «Μπλουζ με σφιγμένα δόντια» (Le Blues Entre Les Dents/Blues Under the Skin)
ταινία του Ροβήρου Μανθούλη

01.30 Η ΒΟΛΤΑ (Θανάσης Παπακωνσταντίνου)
με τον Γιάννη Τσολακίδη

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «ΚΗΦΙΣΣΟΣ,ΠΡΟΣΚΑΙΡΗ ΝΑΡΚΗ»
της Διονυσίας Κοπανά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

05.00 «Κουρσάλ»
του Νίκου Θεοδοσίου
βραβευμένη ταινία-ντοκιμαντέρ

06.30 ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ:ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
με την Εύη Δέσκα

07.30 «ΝΕΣΤΟΣ,ΠΟΤΑΜΙ ΖΩΗΣ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας 13/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας 13/10/2014

Κυριακή, 12/10/2014 - 21:05
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΔΕΥΤΕΡΑ 13/10/2014

08.00 «ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ - ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ της ΠΟΕ-ΟΤΑ

09.00 «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ»
σκηνοθεσία:Κυριακή Μάλαμα
εκπομπή-αφιέρωμα στην Ποίηση

09.30 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.00 «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΟΛΕΜΗΣ,ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΤΥΠΟΓΡΑΦΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ

12.00 «ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΣ...ΠΟΛΥ ΚΛΑΙΣ»
του Δημήτρη Κιτσικούδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

14.00 «ΝΙΑΛΑ:ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ»
του Στάθη Γαλαζούλα
ελληνικό ντοκιμαντέρ

15.00 «ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 432»
του Κώστα Εφήμερου
ελληνικό ντοκιμαντέρ για το λουκέτο στην ΕΡΤ,στις 11 Ιουνίου 2013

16.30 «TOXIC CRISIS» (ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ)
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντερ

17.30 «ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΑΧΑΡΩΦ: Ο ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ»
του Άγγελου Αμπάζογλου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

19.00 «ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»
του Θεόδωρου Μαραγκού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

20.30 Συνέντευξη των: Γιώργου Πλειού (Καθηγητής,Πρόεδρος του Τμήματος Επικοινωνίας και ΜΜΕ του Πανεπιστημίου Αθηνών) και Νίκου Μιχαλίτση (Πρώην Διευθυντής Τεχνικών Υπηρεσιών της ΕΡΤ)
στη ραδιοφωνική εκπομπή της Ντέπυς Βρεττού στην ΕΡΤopen

21.30 «ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ»
Έρευνα & Συνεντεύξεις: Ντίνα Ιωακειμίδου Κάμερα: Στεφανία Μιζάρα Μοντάζ: Nelly Ollivault Παραγωγή: UNFOLLOW
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους τις 595 καθαρίστριες του Υπουργείου Οικονομικών

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΜΟΥΣΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ ΕΛΛΑΔΑ»
χορευτική παράσταση-αφιερωμα στην Ελλάδα

01.30 «Ο κ. Λεονάρντο και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

05.30 «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΟΛΕΜΗΣ,ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΤΥΠΟΓΡΑΦΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ

06.30 «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ»
σκηνοθεσία:Κυριακή Μάλαμα
εκπομπή-αφιέρωμα στην Ποίηση

07.30 «ΝΙΑΛΑ:ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ»
του Στάθη Γαλαζούλα
ελληνικό ντοκιμαντέρ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου 11 Οκτωβρίου 2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου 11 Οκτωβρίου 2014

Παρασκευή, 10/10/2014 - 18:11
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΣΑΒΒΑΤΟ 11/10/2014

08.00 «Ο Τσόπυ και η Πριγκίπισσα» (CHOPPY AND THE PRINCESS)
ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων

09.00 «LA TELE DE MOMES»
ξένο ντοκιμαντερ,γαλλικής παραγωγής

10.00 «ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΗΣ ΔΑΔΙΑΣ»
του Δημήτρη Καραθανάση
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.00 «ΓΡΑΜΜΟΣ,ΜΑΓΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.30 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)
με τον Αλέξανδρο Τριανταφυλλίδη

13.00 «Ο κ. Λεονάρντο και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

14.30 «ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ...ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΜ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ»
της Βούλας Κωστάκη
ελληνικό ντοκιμαντερ από τη σειρά της ΕΤ3:«Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

15.30 Η ΒΟΛΤΑ : Αναστασία Μουτσάτσου
με τον Γιάννη Τσολακίδη

16.30 «ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ»
παραγωγή-επιμέλεια-συνεντεύξεις-σενάριο:Ηλιόσποροι
ελληνικό ντοκιμαντέρ
Στον αντίποδα του εικονικού "success story" της ανεργίας,της καταστολής και του φόβου, μια άλλη πραγματικότητα είναι υπαρκτή,ένας άλλος κόσμος αλληλεγγύης,συνεργασίας και μοιράσματος

18.30 «SANTA BARBARA-Ghosts in Keryneia» «ΣΑΝΤΑ ΜΠΑΡΜΠΑΡΑ-Φαντάσματα στην Κερύνεια»
του Νίκου Θεοδοσίου
ντοκιμαντέρ για την ταινία με πρωταγωνιστή τον Πήτερ Σέλλερς, που γυρίστηκε στην Κερύνεια της Κύπρου τους τελευταίους μήνες του 1973 και δεν βγήκε ποτέ στις αίθουσες...

20.00 «ΕΛΑΙΑΣ ΒΛΑΣΤΟΣ»
του Κώστα Γιαννιά
ελληνικό ντοκιμαντερ

21.00 «Η ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ»
Η Μάχη Μαργαρίτη μιλά με τον ψυχολόγο,Ηλία Βασιλειάδη

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΙΕΙ;»
του Νίκου Αλευρά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

00.00 «DEEP PURPLE for ever»
με τον Στάθη Παναγιωτόπουλο
μουσικό αφιέρωμα

01.30 «ΝΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ»
του Σπύρου Τέσκου
ταινία-ντοκιμαντέρ για τη ζωή στην Ικαρία

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «Ο κ. Λεονάρντο και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

05.30 «LA TELE DE MOMES»
ξένο ντοκιμαντερ-γαλλικής παραγωγής

07.00 «ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΤΗΣ ΔΑΔΙΑΣ»
του Δημήτρη Καραθανάση
ελληνικό ντοκιμαντέρ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 9/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 9/10/2014

Τετάρτη, 08/10/2014 - 23:29
●ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΠΕΜΠΤΗ 09/10/2014

08.00 «ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ,ΤΡΕΙΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ,ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΩΓΗ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ για τις συνθήκες ζωής των τσιγγάνων στη Θεσσαλονίκη

09.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

10.00 «ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»
του Θεόδωρου Μαραγκού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.30 ZONA ROSA (Ε)
με τους:Σταύρο Πανούση και Χρήστο Αβραμίδη

13.30 «GORAN BREGOVIC Wedding and funeral orchestra»
από το Μεγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

15.00 Η ΒΟΛΤΑ (Ελένη Τσαλιγοπούλου)
με τον Γιάννη Τσολακίδη

16.00 «Να μην ζήσουμε σαν δούλοι»
ταινία του Γιάννη Γιουλούντα

18.00 «Κουρσάλ»
του Νίκου Θεοδοσίου
βραβευμένη ταινία-ντοκιμαντέρ

19.30 «Η ΣΤΑΧΤΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ»
του Νίκου Καβουκίδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

21.00 Συνέντευξη του Δημήτρη Στρατούλη (βουλευτής του ΣΥ.ΡΙΖ.Α)
στην Εύα Μαυρογένη
στη ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤopen

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΠΕΤΡΟΣ ΘΕΜΕΛΗΣ: ΑΓΓΙΞΑ...ΑΓΑΠΗΣΑ...ΕΣΚΑΨΑ...»
του Μπάμπη Τσόκα
ελληνικό ντοκιμαντέρ-αφιέρωμα στον έλληνα αρχαιολόγο

01.00 MIXER: «WOMEN TRAFFICKING IN GREECE»-("Η ΣΩΜΑΤΕΜΠΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ")
με τον Παύλο Νεράντζη

02.00 «MORE HARM THAN GOOD»-("ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΚΑΛΟ")
των: Edwin J. Bernard και Nicholas Feustel
ξένο ντοκιμαντερ για το HIV Justice Network

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «GORAN BREGOVIC Wedding and funeral orchestra»
από το Μεγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

06.00 «ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»
του Θεόδωρου Μαραγκού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

07.30 «ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ,ΤΡΕΙΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ,ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΩΓΗ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ για τις συνθήκες ζωής των τσιγγάνων στη Θεσσαλονίκη
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 8/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 8/10/2014

Τρίτη, 07/10/2014 - 18:22
●ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΤΕΤΑΡΤΗ 08/10/2014

08.00 «Ο ΗΡΑΚΛΗΣ,Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ»
του Δημήτρη Κουτσαμπασιάκου
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους

09.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

10.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ:Τάσος Λειβαδίτης
σκηνοθεσία:Τάσος Ψαρράς-αφήγηση:Κώστας Καστανάς
σειρά εκπομπών της ΕΤ1

11.00 «ΝΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ»
του Σπύρου Τέσκου
ταινία-ντοκιμαντέρ για τη ζωή στην Ικαρία

13.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
η Μαρία Γραμμένου συναντά τους:Σπύρο Μαρκέτο & Άρη Χατζηστεφάνου
η Μαρία Θεοδωράκη συναντά τους:Francesco Mazzanti & Juncal Montero
ο Νίκος Βράνσης συναντά τον Κώστα Τορπουζίδη και
ο Πάνος Παναγιώτου συναντά τον Αλέξανδρο Κιουπκολή

15.00 Η ΒΟΛΤΑ (Βασίλης Λέκκας)
με τον Γιάννη Τσολακίδη

16.30 «ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ»
παραγωγή-επιμέλεια-συνεντεύξεις-σενάριο:Ηλιόσποροι
ελληνικό ντοκιμαντέρ
Στον αντίποδα του εικονικού "success story" της ανεργίας,της καταστολής και του φόβου, μια άλλη πραγματικότητα είναι υπαρκτή,ένας άλλος κόσμος αλληλεγγύης,συνεργασίας και μοιράσματος

18.30 «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΓΟΥΡΟΣ:35 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ»
σκηνοθεσία: Αλεξανδρος Παπαηλιού-έρευνα:Μιχάλης Μεσσήνης
παραγωγή:Τμήμα Ψυχαγωγικών Προγραμμάτων ΕΡΤ,2012

19.30 ZONA ROSA
με τους:Σταύρο Πανούση και Χρήστο Αβραμίδη

21.30 CINE NEWS
με τον Αλέξη Δερμετζόγλου

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΑΧΑΡΩΦ:Ο ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ»
του Άγγελου Αμπάζογλου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

01.30 «ΕΡΕΙΠΙΑ:ΟΡΟΘΕΤΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΜΙΑΣ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗΣ ("Ruins")»
ελληνικό ντοκιμαντερ-συμπαραγωγή
της Ζωής Μαυρουδή

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ:Τάσος Λειβαδίτης
σκηνοθεσία:Τάσος Ψαρράς,αφήγηση:Κώστας Καστανάς
σειρά εκπομπών της ΕΤ1

05.30 «ΝΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ»
του Σπύρου Τέσκου
ταινία-ντοκιμαντέρ για τη ζωή στην Ικαρία

07.00 «Ο ΗΡΑΚΛΗΣ,Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ»
του Δημήτρη Κουτσαμπασιάκου
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 7/10/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 7/10/2014

Δευτέρα, 06/10/2014 - 23:08
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3 ΤΡΙΤΗ 07/10/2014

08.00 «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ»
σκηνοθεσία:Κυριακή Μάλαμα
εκπομπή-αφιέρωμα στην Ποίηση

09.00 «SATSANG,ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ»
των: Μαριάννα Αστρακά και Γιώργου Φωτιάδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ-συμπαραγωγή

10.00 «ΚΗΦΙΣΣΟΣ,ΠΡΟΣΚΑΙΡΗ ΝΑΡΚΗ»
της Διονυσίας Κοπανά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.00 «TOXIC CRISIS» (ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ)
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντερ

12.00 «ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΛΥΜΜΑ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ της ΕΤ1

13.00 «ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» (La Educación Prohibida)
ξένο ντοκιμαντέρ ισπανικής παραγωγής

16.00 «ΣΕΡΓΙΑΝΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,με τον Παττακοστελή»
ελληνικό-οδοιπορικό ντοκιμαντέρ

17.30 «ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ του ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ»
μαγνητοσκόπηση από το Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ
στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

19.00 «ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ - ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ της ΠΟΕ-ΟΤΑ

20.30 «ΕΛΒΟ»
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων

21.00 «ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΡΟΖΑ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντερ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - «CIRCOM»
«Η μητρότητα της ELNE» ("La maternite d' Elne")-
Συμμετοχή Γαλλίας

01.00 «ΜΑΝΟΥΗΛ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 «TOXIC CRISIS» (ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ)
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντερ

05.00 «ΚΗΦΙΣΣΟΣ,ΠΡΟΣΚΑΙΡΗ ΝΑΡΚΗ»
της Διονυσίας Κοπανά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

06.00 «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ»
σκηνοθεσία:Κυριακή Μάλαμα
εκπομπή-αφιέρωμα στην Ποίηση

07.00 «SATSANG,ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ»
των: Μαριάννα Αστρακά και Γιώργου Φωτιάδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ-συμπαραγωγή
Chat Conversation End