ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας 8/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας 8/12/2014

Κυριακή, 07/12/2014 - 20:42
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3
ΔΕΥΤΕΡΑ 8/12/2014

08.00 «VANISHING RAINBOWS: UN SOGNO DI FANGO E DI GHIACCIO»
ξένη σειρά ντοκιμαντέρ της RAI

08.30 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3

09.00 Συνέντευξη του Θανάση Παπαχριστόπουλου(Διευθυντής της Δερματολογικής Κλινικής του Ευαγγελισμού)
στον Γιώργο Φιλιππάκη
στη ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤopen

10.00 «ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» ("La Educación Prohibida")
ξένη σειρά ντοκιμαντέρ
χώρα παραγωγής: Αργεντινή

12.30 «Μανουήλ Πανσέληνος»
ταινία του Γιώργου Βερδάρη
Ο Μανουήλ Πανσέληνος ήταν έλληνας αγιογράφος από τη Θεσσαλονίκη. Άφησε πολλές σημαντικές αγιογραφίες στο Άγιο Όρος,ιδίως στη Μονή Βατοπεδίου,της Λαύρας και του Πρωτάτου των Καρυών.
Τα έργα του κατατάσσονται χρονολογικά μεταξύ του 11ου και 13ου αιώνα. Έργο του θεωρείται και το παρεκκλήσι του Αγίου Ευθυμίου στη Θεσσαλονίκη

13.30 «ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ,ΤΡΕΙΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ,ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΩΓΗ»
ντοκιμαντέρ για τις συνθήκες ζωής των τσιγγάνων στη Θεσσαλονίκη

14.00 «ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΜΙΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ»
της Χρύσας Τζελέπη και του Άκη Κερσανίδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ
Με την υποστήριξη της εφημερίδας «ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ 570» και της κίνησης πολιτών Χορτιάτη

16.00 «ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»
του Θεόδωρου Μαραγκού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

17.00 «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΓΟΥΡΟΣ: 35 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ»
σκηνοθεσία: Αλεξανδρος Παπαηλιού - έρευνα: Μιχάλης Μεσσήνης
παραγωγή: Τμήμα Ψυχαγωγικών Προγραμμάτων ΕΡΤ,2012

18.30 «ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΠΟΙ – ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΤΑΣΟ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ

19.30 Η ΕΡΤ3 ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ: Παιδεία σε κρίση
με το Χρήστο Αβραμίδη
ΝΕΑ ΕΚΠΟΜΠΗ που διεισδύει στα φλέγοντα θέματα που απασχολούν το χώρο της Παιδείας στη χώρα μας
εκπομπή 4η

21.30 «Η Ρόδα»
του Θεόδωρου Αδαμόπουλου
ταινία μηκρού μήκους

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.30 «Η τηλεόραση των μπόμπιρων» ("La Tele de momes")
του Ροβήρου Μανθούλη
ταινία-ντοκιμαντέρ
Μια σε βάθος ανάλυση της ¨τηλεφαγίας¨ των παιδιών (κινηματο-γραφήθηκαν αρχικά 700 παιδιά).
Τα γιαπωνέζικα καρτούν σχολιάζει ο διάσημος ψυχίατρος Ρενέ Ντιαντκίν. Περιέργως,είναι η μόνη ταινία που έγινε -παγκοσμίως- για το θέμα. Η ταινία έγινε δεκτή με ύμνους από τον Γαλλικό Τύπο (κι’ από τις δημοτιικές λέσχες της Ευρώπης) κι΄έγινε αφορμή να ενισχυθούν οι μορφωτικές εκπομπές (και να ιδρυθεί από το Υπουργείο Πολιτισμού το ίδρυμα χρηματοδότησης: JULES VERNE).

00.30 «Κουρσάλ»
του Νίκου Θεοδοσίου
βραβευμένη ταινία-ντοκιμαντέρ

02.00 «ΣΕΡΓΙΑΝΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,με τον Παττακοστελλή»
ελληνικό οδοιπορικό-μουσικό ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.00 Συνέντευξη του Θανάση Παπαχριστόπουλου(Διευθυντής της Δερματολογικής Κλινικής του Ευαγγελισμού)
στον Γιώργο Φιλιππάκη
στη ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤopen

05.00 «ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» ("La Educación Prohibida")
ξένη σειρά ντοκιμαντέρ
χώρα παραγωγής: Αργεντινή

07.30 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3
Friday 12:32a

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής 7/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής 7/12/2014

Κυριακή, 07/12/2014 - 11:19
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΚΥΡΙΑΚΗ 7/12/2014

08.00 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

09.30 «Ο Τσόπυ και η Πριγκίπισσα» ("CHOPPY AND THE PRINCESS")
ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων

10.30 «ΕΚΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ (39405…ΜΙΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ)»
της Κυριακή Μάλαμα
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.00 «ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΡΟΖΑ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

13.00 ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
με την Εύη Δέσκα

14.00 «Ο ΑΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΑΕΝΑΟΣ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ»
σκηνοθεσία:Δημήτρης Καραθανάσης
από τη σειρά εκπομπών της ΕΤ3, «Ο Αιώνας της Θεσσαλονίκης»

15.00 MIXER: «Στις δυό πλευρές Αιγαίου» (Α'+Β' μέρος)
με τον Παύλο Νεραντζή

17.00 «ΦΑΣΙΣΜΟΣ Α.Ε.» ("FASCISM INC")
του Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

19.00 ΟΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ…ΕΔΩ: Νιόβη Ιωάννου και Τζούτζη Μαντζουράνη
με τον Δημήτρη Βαρβαρήγο
παραγωγή: EΡΤopen
ΝΕΑ ΕΚΠΟΜΠΗ - εκπομπή 2η

20.00 «ΜΕΤΕΩΡΑ – ΠΙΝΔΟΣ,ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ»
του Βασίλη Λουλέ
ελληνικό ντοκιμαντέρ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
με την Αγλαία Κυρίτση

23.30 ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΙΝ/ΓΡΑΦΟΥ του ΑΠΘ:
«Νομαδικές μηχανές» - «Last Ones» - «Χεβρώνα»

01.00 «ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΠΛΟΥΖ»
μουσικό αφιέρωμα με το συγκρότημα BLUES WIRE

02.30 «ΓΡΑΜΜΟΣ,ΜΑΓΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)
με την Αγλαία Κυρίτση

04.00 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

05.30 «ΕΚΤΟΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ (39405…ΜΙΑ ΜΑΡΤΥΡΙΑ)»
της Κυριακή Μάλαμα
ελληνικό ντοκιμαντέρ

06.30 «ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΡΟΖΑ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ















ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου 6/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου 6/12/2014

Σάββατο, 06/12/2014 - 12:27
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΣΑΒΒΑΤΟ 6/12/2014

08.00 «ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ του ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ»
μαγνητοσκοπημένη μετάδοση της συναυλίας που δόθηκε στο Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

09.00 «Ο Τσόπυ και η Πριγκίπισσα» ("CHOPPY AND THE PRINCESS")
ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων

10.00 «ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΣΗΜΕΡΑ: ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΡΟ»
του Γιώργου Δάμπαση ελληνική σειρά ντοκιμαντέρ

10.30 «ΟΙΚΟΓΙΟΡΤΗ»
αφιέρωμα στα εναλλακτικά -οικολογικά προϊόντα και στους παραγωγούς τους

11.30 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)
με τον Αλέξανδρο Τριανταφυλλίδη

13.30 «ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ»
παραγωγή-επιμέλεια-συνεντεύξεις-σενάριο: Ηλιόσποροι ελληνικό ντοκιμαντέρ
Στον αντίποδα του εικονικού “success story” της ανεργίας,της καταστολής και του φόβου,μια άλλη πραγματικότητα είναι υπαρκτή,ένας άλλος κόσμος αλληλεγγύης,συνεργασίας και μοιράσματος

15.00 «ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ…ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΜ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ»
της Βούλας Κωστάκη
ελληνικό ντοκιμαντερ από τη σειρά της ΕΤ3:«Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

16.00 «DEEP PURPLE for ever»
με τον Στάθη Παναγιωτόπουλο
μουσικό αφιέρωμα

17.00 «ΝΙΑΛΑ: ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ»
του Στάθη Γαλαζούλα
ελληνικό ντοκιμαντέρ

17.30 «ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 432»
του Κώστα Εφήμερου
ελληνικό ντοκιμαντέρ για το παράνομο λουκέτο στην ΕΡΤ, στις 11 Ιουνίου 2013

18.30 «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ»
σκηνοθεσία: Κυριακή Μάλαμα
εκπομπή-αφιέρωμα στην Ποίηση

19.00 Η ΕΡΤ3 ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ: «Θρησκείες στην Εκπαίδευση-Ισλαμικές Σπουδές στο ΑΠΘ» (Ε)
με το Χρήστο Αβραμίδη
ΝΕΑ ΕΚΠΟΜΠΗ που διεισδύει στα φλέγοντα θέματα που απασχολούν το χώρο της Παιδείας στη χώρα μας εκπομπή 3η

21.30 «ΟΔΥΣΣΕΑΣ: ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ»
Ρεπορτάζ: Μάχη Μαργαρίτη
παραγωγή: αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3,2014
Ένα σχολείο αλλιώτικο από τα άλλα,ένα σχολείο εκμάθησης της ελληνικής γλώσας σε μετανάστες στην Ελλάδα

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
με την Αγλαϊα Κυρίτση

23.30 Η ΒΟΛΤΑ: Βασίλης Λέκκας
με το Γιάννη Τσολακίδη

00.30 «Ο κος Λεονάρδος και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

02.00 «TOXIC CRISIS» ("ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ")
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)
με τον 'Αγι Μενούτη

04.00 «ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ του ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ»
μαγνητοσκοπημένη μετάδοση της συναυλίας που δόθηκε στο Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

05.30 «ΟΙΚΟΓΙΟΡΤΗ»
αφιέρωμα στα εναλλακτικά -οικολογικά προϊόντα και στους παραγωγούς τους

06.30 «ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΣΗΜΕΡΑ: ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΡΟ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνική σειρά ντοκιμαντέρ

07.30 «ΝΙΑΛΑ: ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ»
του Στάθη Γαλαζούλα
ελληνικό ντοκιμαντέρ
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής 5/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής 5/12/2014

Παρασκευή, 05/12/2014 - 09:16
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5/12/2014

08.00 «Ο κος Λεονάρδος και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

09.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

10.00 «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΟΛΕΜΗΣ,ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΤΥΠΟΓΡΑΦΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ

11.00 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3

11.30 ALLERT3: «Κομπάνι-Ενσυναίσθηση,Μουσική και Ποίηση» (Ε)
με την Χριστίνα Σιγανίδου
ΝΕΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ - εκπομπή 5η

13.30 «Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ»
του Σταύρου Ψυλλάκη
ελληνική ταινία-ντοκιμαντέρ

14.30 «ΑΛΕΞΗΣ ΑΚΡΙΘΑΚΗΣ,Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ για τον έλληνα ζωγράφο-εκπρόσωπο του Μοντερνισμού

15.30 «ΜΟΥΣΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ ΕΛΛΑΔΑ»
χορευτική παράσταση-αφιέρωμα στην Ελλάδα

17.00 «ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΣ…ΠΟΛΥ ΚΛΑΙΣ»
του Δημήτρη Κιτσικούδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

18.30 «Ο DENNIS STRATTON ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΤΗΝ EPTopen»
Οπτικοποιημένη ραδιοφωνική συνέντευξη του Ντένις Στράτον (Ο πρώτος κιθαρίστας των Iron Maiden) στο Γιώργο Ασλάνη στην ραδιοφωνική εκπομπή της ΕΡΤopen στο ιστορικό ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

19.00 «ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΧΡΕΟΣ-ΥΠΕΡΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΠΛΕΙΣΤΗΡΙΑΣΜΟΙ»
Οπτικοποιημένη συνέντευξη των: Αποστόλη Πάλιουρα (Μέλος της Επιτροπής Πολιτών Χολαργού "Αντίσταση και Αλληλεγγύη") Τάσου Πανάγου (Μέλος της Επιτροπής Πολιτών Αγίας Παρασκευής) Στέλλας Ηλιοπούλου (Μέλος της Επιτροπής Κατοίκων Βύρωνα,"Σεισάχθεια") και Αχιλλέα Καλιντεράκη (Μέλος της Επιτροπής Κατοίκων Γλυφάδας,"Ενάντια στα Μνημόνια και τις Αντιλαικές Πολιτικές") στον Τάσο Χατζηγεωργίου στη ραδιοφωνική εκπομπή του ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ της ΕΡΤopen

19.30 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ
με τον Αλέξανδρο Τριανταφυλλίδη

●ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ AIDS ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΟΙΝΙΚΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΟΥ ΙΟΥ HIV (21.30-02.00) (E)

21.30 «MORE HARM THAN GOOD» - ("ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΚΑΛΟ")
των: Edwin J. Bernard και Nicholas Feustel
ξένο ντοκιμαντέρ για το HIV Justice Network

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ με τη Νίκη Χατζηδημητρίου

23.30 «ΕΡΕΙΠΙΑ:ΟΡΟΘΕΤΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΜΙΑΣ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗΣ» - ("RUINS")
της Ζωής Μαυρουδή
ελληνικό ντοκιμαντερ-συμπαραγωγή

00.30 «HIV IS NOT A CRIME» - ("O ΙΟΣ HIV ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ")
του Σιν Στραμπ (Sean Strub)
ντοκιμαντέρ μικρού μήκους Παραγωγή: The SERO Project

01.00 «ΟΡΟΘΕΤΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ» ("POSITIVE WOMEN:EXPOSING INJUSTICE")
της Άλισον Ντιούκ (Alison Duke)
ταινία-ντοκιμαντέρ καναδικης παραγωγης

02.00 «ΜΑΡΙΑ ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗ-ΚΑΤΑΘΕΣΗ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε) με τη Νίκη Χατζηδημητρίου

04.00 «Ο κος Λεονάρδος και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

05.30 «ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΟΛΕΜΗΣ,ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΤΥΠΟΓΡΑΦΟΣ ΘΥΜΑΤΑΙ»
του Γιώργου Δάμπαση
ελληνικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ

06.30 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3

07.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 4/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 4/12/2014

Πέμπτη, 04/12/2014 - 09:23
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΠΕΜΠΤΗ 4/12/2014

08.00 «Η ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ»
Η Μάχη Μαργαρίτη συναντά και μιλά με τον Δημήτρη Σεβρή (Συντονιστής Διευθυντής-Ψυχίατρος της Κλινικής Οξέων Ψ.Ν.Θ)

08.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

09.00 «ΣΤΟΥΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥΣ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ»
του Κώστα Βάκκα
ένα σπάνιο ντοκιμαντέρ για την ιστορία των Ερυθρών ταξιαρχιών και της Prima Linea

10.30 «ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ε.Ε.»
συντονίζει ο Βασίλης Βασιλόπουλος
μαγνητοσκοπημένη συζήτηση από το Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

11.30 ZONA ROSA (E)
με τους: Σταύρο Πανούση και Χρήστο Αβραμίδη
Πολυθεματική εβδομαδιαία ζωντανή εκπομπή

Θεματολογία:
•Οι Σκουριές που συνεχίζουν τον αγώνα τους
•Τέχνη και βία με την ματιά των φοιτητών Καλών Τεχνών Φλώρινας
•Αγώνας Επιβίωσης: Νίκος Ρωμανός-Σύριοι πρόσφυγες στην Πλατεία Συντάγματος
•Χρήμα,Χρέος,Τράπεζες
•Εργασιακές Σχέσεις στον Τύπο (Ελευθεροτυπία,Αγγελιοφόρος)

Καλεσμένοι οι:
•Γιάννης Δεληγιόβας (Μέλος Επιτροπής Κατοίκων Μεγάλης Παναγιάς)
•Γιώργος Κυρίτσης (Δικηγόρος διωκόμενων στις Σκουριές)
•Θέμης Τζήμας (Yποψήφιος Διδάκτορας Νομικής)

13.30 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - «CIRCOM»
«Η μητρότητα της ELNE» ("La maternite d’ Elne") - (Συμμετοχή Γαλλίας)

15.00 «Κουρσάλ»
του Νίκου Θεοδοσίου
βραβευμένη ταινία-ντοκιμαντέρ

16.00 «TOXIC CRISIS» ("ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ")
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

17.00 «ΤΙΜΕΣ ΚΟΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ»
του Μιχάλη Αγραφιώτη
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους

17.30 «ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΛΥΜΜΑ»
του Κώστα Βάκκα
ελληνικό ιστορικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ
Το ιστορικό ντοκιμαντέρ αναφέρεται στο χρονικό της μεταφοράς χρυσού και άλλων πολύτιμων αντικειμένων από την Ελλάδα προς τις χώρες του εξωτερικού,πριν από την εισβολή των Γερμανών στη χώρα. Το χρονικό βασίζεται στα στοιχεία που είχε συγκεντρώσει ο συγγραφέας ΗΛΙΑΣ ΒΕΝΕΖΗΣ και ο υπάλληλος της Τράπεζας της Ελλάδος,Σωκράτης Κοσμίδης

18.30 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ: Τάσος Λειβαδίτης
σκηνοθεσία: Τάσος Ψαρράς - αφήγηση: Κώστας Καστανάς
ελληνική σειρά εκπομπών της ΕΤ1

19.30 ΑLLERT 3: «Κομπάνι-Ενσυναίσθηση,Μουσική και Ποίηση»
με την Χριστίνα Σιγανίδου
ΝΕΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ - εκπομπή 5η

21.30 «Η Ρόδα»
του Θεόδωρου Αδαμόπουλου
ταινία μηκρού μήκους

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
με τον Άγι Μενούτη

23.30 Η ΒΟΛΤΑ: Θανάσης Παπακωνσταντίνου
με το Γιάννη Τσολακίδη

00.30 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ: «Το Παράδοξο της Ουτοπίας»
ο Νίκος Βράντσης και ο Πάνος Παναγιώτου συναντούν τους:Γεράσιμο Βώκο και Γιάννη Σταυρακάκη
η Μαρία Γραμμένου συναντά: το Γιώργο Ρούση
ο Νίκος Βράντσης συναντά: το Βασίλη Τομανά και
ο Πάνος Παναγιώτου συναντά: το Ραφαήλ Παπαδόπουλο

02.00 «ΒΑΣΙΛΗΣ ΖΑΧΑΡΩΦ: Ο ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ»
του Άγγελου Αμπάζογλου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)
με τον Άγι Μενούτη

04.00 «Η ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ»
Η Μάχη Μαργαρίτη συναντά και μιλά με τον Δημήτρη Σεβρή (Συντονιστής Διευθυντής-Ψυχίατρος της Κλινικής Οξέων Ψ.Ν.Θ)

04.30 «ΔΗΜΟΣΙΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ Ε.Ε.»
συντονίζει ο Βασίλης Βασιλόπουλος
μαγνητοσκοπημένη συζήτηση από το Ραδιομέγαρο της ΕΡΤ στην Αγία Παρασκευή,στην Αθήνα

05.30 «ΣΤΟΥΣ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥΣ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ»
του Κώστα Βάκκα
ένα σπάνιο ντοκιμαντέρ για την ιστορία των Ερυθρών Ταξιαρχιών και της Prima Linea

07.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 3/12/2014 - Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τετάρτης 3/12/2014 - Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Τετάρτη, 03/12/2014 - 08:38

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΤΕΤΑΡΤΗ 3/12/2014

Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

08.00 «Ο ΗΡΑΚΛΗΣ,Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ»
του Δημήτρη Κουτσαμπασιάκου
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους

09.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

09.30 ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
με την Εύη Δέσκα

10.30 «ΝΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ»
του Σπύρου Τέσκου
ταινία-ντοκιμαντέρ για τη ζωή στην Ικαρία

12.00 «Βασίλης Αλεξάκης»
σενάριο-σκηνοθεσία: Ροβήρος Μανθούλης
ταινία από την πρόταση για τηλεοπτική σειρά: «ΕΞΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΖΗΤΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΑ»

13.00 Η ΒΟΛΤΑ: Αναστασία Μουτσάτσου
με το Γιάννη Τσολακίδη

14.00 «Η τηλεόραση των μπόμπιρων» ("La Tele de momes") του Ροβήρου Μανθούλη
ταινία-ντοκιμαντέρ Μια σε βάθος ανάλυση της ¨τηλεφαγίας¨ των παιδιών (κινηματο-γραφήθηκαν αρχικά 700 παιδιά). Τα γιαπωνέζικα καρτούν σχολιάζει ο διάσημος ψυχίατρος Ρενέ Ντιαντκίν. Περιέργως, είναι η μόνη ταινία που έγινε -παγκοσμίως- για το θέμα. Η ταινία έγινε δεκτή με ύμνους από τον Γαλλικό Τύπο (κι' από τις δημοτιικές λέσχες της Ευρώπης) κι΄έγινε αφορμή να ενισχυθούν οι μορφωτικές εκπομπές (και να ιδρυθεί από το Υπουργείο Πολιτισμού το ίδρυμα χρηματοδότησης: JULES VERNE).

15.00 «Η ΣΤΑΧΤΗ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ»
του Νίκου Καβουκίδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

16.30 «Να μην ζήσουμε σαν δούλοι»
ταινία του Γιάννη Γιουλούντα

18.00 «ΠΕΤΡΟΣ ΘΕΜΕΛΗΣ: ΑΓΓΙΞΑ...ΑΓΑΠΗΣΑ...ΕΣΚΑΨΑ...»
του Μπάμπη Τσόκα
ελληνικό ντοκιμαντέρ-αφιέρωμα στον έλληνα αρχαιολόγο

19.30 ZONA ROSA με τους: Σταύρο Πανούση και Χρήστο Αβραμίδη
Πολυθεματική εβδομαδιαία ζωντανή εκπομπή

21.30 CINE NEWS
επιμέλεια - παρουσίαση: Αλέξης Δερμετζόγλου
Οι τελευταίες κινηματογραφικές προβολές και η κριτική τους

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
με το Στέλιο Νικητόπουλο

23.30 6η ΑΙΣΘΗΣΗ
Δημοσιογραφική Έρευνα - Παρουσίαση: Γιώργος Μπελίρης
σειρά εκπομπών της ΕΤ3 για τα ΑΜΕΑ
Η εκπομπή παρουσιάζει την ιστορία του μικρού Παύλου Σταματιάδη, που σε ηλικία 2,5 ετών έπαθε εγκεφαλικό επεισόδιο

00.00 «ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» ("La Educación Prohibida")
ξένη σειρά ντοκιμαντέρ
χώρα παραγωγής: Αργεντινή

02.30 «ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ»
σκηνοθεσία: Κυριακή Μάλαμα
εκπομπή-αφιέρωμα στην Ποίηση

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)
με το Στέλιο Νικητόπουλο

04.00 «ΝΙΚΑΡΙΑ ΜΟΥ»
του Σπύρου Τέσκου
ταινία-ντοκιμαντέρ για τη ζωή στην Ικαρία

05.30 ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΙΟΥ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ: ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
με την Εύη Δέσκα

06.30 «Ο ΗΡΑΚΛΗΣ,Ο ΑΧΕΛΩΟΣ ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ»
του Δημήτρη Κουτσαμπασιάκου
ελληνικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους

07.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου




ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 2/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης 2/12/2014

Δευτέρα, 01/12/2014 - 20:22
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΤΡΙΤΗ 2/12/2014

08.00 «ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ - ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ της ΠΟΕ-ΟΤΑ

09.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

09.30 «Σ' ΥΓΕΙΑ ΝΙΚΟΛΟ-ΕΒΙΒΑ ΒΟΛΟΓΙΑΝΝΗ»
της Μαρίνας Κουνενάκη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

10.30 «ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΡΟΖΑ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

11.30 Η ΕΡΤ3 ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ - εκπομπή 3η (Ε)
με το Χρήστο Αβραμίδη
ΝΕΑ ΕΚΠΟΜΠΗ που διεισδύει στα φλέγοντα θέματα που απασχολούν το χώρο της Παιδείας στη χώρα μας

13.30 «ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: "ΣΠΟΥΔΗ ΜΝΗΜΗΣ"»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ελληνικό ντοκιμαντερ, από τη σειρά της ΕΤ3 «Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

14.00 «ΣΤαγώνες» της Νέλλης Ψαρρού
ελληνικό ντοκιμαντέρ για τις περιπέτειες του νερού στην Ελλάδα

16.00 «GORAN BREGOVIC Wedding and funeral orchestra»
από το Μεγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης

17.30 «ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ»
Η Μάχη Μαργαρίτη συναντά και μιλά με τον Ηλία Βασιλειάδη (Ψυχολόγος-Σχολικός Σύμβουλος)

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ με τους:
Γιάννη Δέλκο και Χρήστο Μιτάκο
ΝΕΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΕΚΠΟΜΠΩΝ

19.00 Η ΕΡΤ3 ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
με το Γιάννη Τσολακίδη
ΝΕΑ ΕΚΠΟΜΠΗ-εκπομπή 2η

21.30 CINE NEWS
επιμέλεια - παρουσίαση: Αλέξης Δερμετζόγλου
Οι τελευταίες κινηματογραφικές προβολές και η κριτική τους

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ με τον Άγι Μενούτη

23.30 «ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ»
του Θεόδωρου Μαραγκού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

01.00 «TOXIC CRISIS» ("ΤΟΞΙΚΗ ΚΡΙΣΗ")
του Όμηρου Ευαγγελινού
ελληνικό ντοκιμαντέρ

02.00 «ΜΙΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ: Ξένη Χώρα»
με το Φάνη Μουρατίδη
σενάριο: Φανή Τουπαλγίκη 
σκηνοθεσία: Κυριακή Μάλαμα
ελληνική σειρά δραματοποιημένων ντοκιμαντέρ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)
με τον Άγι Μενούτη

04.00 «ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ - ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ»
ελληνικό ντοκιμαντέρ της ΠΟΕ-ΟΤΑ

05.00 «ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΡΟΖΑ»
του Νίκου Θεοδοσίου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

06.00 «Σ' ΥΓΕΙΑ ΝΙΚΟΛΟ-ΕΒΙΒΑ ΒΟΛΟΓΙΑΝΝΗ»
της Μαρίνας Κουνενάκη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

07.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου
ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας 1/12/2014

ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Δευτέρας 1/12/2014

Κυριακή, 30/11/2014 - 21:53
ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ -ΕΡΤ3 ΔΕΥΤΕΡΑ 1/12/2014
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ AIDS

08.00 MIXER: «Στις δυό πλευρές Αιγαίου»
(Α'+Β' μέρος) με τον Παύλο Νεραντζή

10.00 «Ο κος Λεονάρδος και οι άλλοι»
ταινία του Νίκου Θεοδοσίου

11.30 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

13.00 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3

13.30 «ΣΕΡΓΙΑΝΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,με τον Παττακοστελλή»
ελληνικό οδοιπορικό-μουσικό ντοκιμαντέρ

14.30 «ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΟΛΕΔΟ: ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ-ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ-ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ»
του Γιώργου Λογοθέτη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

15.30 «SATSANG,ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ»
των: Μαριάννα Αστρακά και Γιώργου Φωτιάδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ-συμπαραγωγή

16.30 «ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΣ...ΠΟΛΥ ΚΛΑΙΣ»
του Δημήτρη Κιτσικούδη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

18.00 «ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΚΑΛΥΜΜΑ»
του Κώστα Βάκκα
ελληνικό ιστορικό ντοκιμαντέρ από το ΑΡΧΕΙΟ της ΕΡΤ
Το ιστορικό ντοκιμαντέρ αναφέρεται στο χρονικό της μεταφοράς χρυσού και άλλων πολύτιμων αντικειμένων από την Ελλάδα προς τις χώρες του εξωτερικού,πριν από την εισβολή των Γερμανών στη χώρα.
Το χρονικό βασίζεται στα στοιχεία που είχε συγκεντρώσει ο συγγραφέας ΗΛΙΑΣ ΒΕΝΕΖΗΣ και ο υπάλληλος της Τράπεζας της Ελλάδος,Σωκράτης Κοσμίδης

19.00 Η ΕΡΤ3 ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ - εκπομπή 3η
με το Χρήστο Αβραμίδη
ΝΕΑ ΕΚΠΟΜΠΗ που διεισδύει στα φλέγοντα θέματα που απασχολούν το χώρο της Παιδείας στη χώρα μας

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ AIDS 21.30-02.00:

21.30 «MORE HARM THAN GOOD» - ("ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΑΠΟ ΚΑΛΟ")
των: Edwin J. Bernard και Nicholas Feustel
ξένο ντοκιμαντέρ για το HIV Justice Network

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
με το Στέλιο Νικητόπουλο

23.30 «ΕΡΕΙΠΙΑ:ΟΡΟΘΕΤΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΜΙΑΣ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΣΗΣ ("Ruins")»
της Ζωής Μαυρουδή
ελληνικό ντοκιμαντερ-συμπαραγωγή

00.30 «HIV IS NOT A CRIME»
του Σιν Στραμπ (Sean Strub)
ντοκιμαντέρ μικρού μήκους
Παραγωγή: The SERO Project

01.00 «ΟΡΟΘΕΤΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ» ("POSITIVE WOMEN:EXPOSING INJUSTICE")
της Άλισον Ντιούκ (Alison Duke)
ταινία-ντοκιμαντέρ καναδικης παραγωγης

02.00 «Βασίλης Αλεξάκης»
σενάριο-σκηνοθεσία: Ροβήρος Μανθούλης
ταινία από την πρόταση για τηλεοπτική σειρά: «ΕΞΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΖΗΤΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΑ»

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)
με το Στέλιο Νικητόπουλο

04.00 «DEBTOCRACY» ("ΧΡΕΟΚΡΑΤΙΑ")
του 'Αρη Χατζηστεφάνου
ελληνικό ντοκιμαντέρ

05.30 MIXER: «Στις δυό πλευρές Αιγαίου» (Α'+Β' μέρος)
με τον Παύλο Νεραντζή

07.30 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3