Εβδομαδιαίο ραδιοφωνικό πρόγραμμα από 27 Μαρτίου ως 02 Απριλίου 2017

Η ΕΡΤopen είναι εδώ!
Συνεχίζουμε στους 106,7 στα FM στην Αττική.
Καθώς και μέσω του διαδικτυακού ραδιοφώνου της www.ertopen.com.
Επίσης, το πρόγραμμά μας αναμεταδίδεται και από τον ραδιοφωνικό σταθμό του Εργατικού Κέντρου της Εύβοιας στους 96,5 με το παρακάτω *Εβδομαδιαίο πρόγραμμα:



Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Δευτέρας

08.00-09.00  Σύνδεση με Εργατικό Κέντρο Χαλκίδας Δημ. Μπατσακούτσας
09.00-11.00  Τάσος Μενεμενόγλου ενημερωτική εκπομπή
11.00-12.00  Γιώργος Φιλιππάκης εκπομπή ποικίλης ύλης
12.00-13.00  Ενημερωτική Εκπομπή
13.00-14.00  Εκπομπή του ΕΠΑΜ
14:00-15:00  Γιάννης Σχίζας κοινωνικοπολιτική εκπομπή
15.00-16.00  Κ. Μακρίδης Αθλητική εκπομπή
16.00-17.00  Άννα Ματθαίου Πολιτιστική εκπομπή
17.00-18.00  Εκπομπή του Σπάρτακος / Ρουβίκωνα εναλλάξ ανα 15/θήμερο
18:00-20:00  Θέλμα Καραγιάννη Πολιτιστική εκπομπή
20.00-21.00  Νίκος Αξαρλής Ριζοσπαστική πολ. ανάλυση
21.00-22.00  Εκπομπή της ΚΕΕΡΦΑ – Κυριάκος Μπάνος
22.00-24.00  Νίκος Παναγιωτάρας –Πολιτιστική/ Μάνθος Γιουρτζόγλου Τζαζ εναλλάξανα 15/θήμερο
24.00-05.00  Μιχάλης Πολυχρόνης - "NAMASTe" εναλλακτική μουσική σκηνή
05.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές



Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Τρίτη

08.00-09.00  Δημήτρης Παναγούλης - πολιτική εκπομπή
09.00-10.00  Ηρακλής Κακαβάνης -"Ατέχνως" κοινωνικοπολιτική εκπομπή
10.00-12.00  Θοδωρής Σαραντής - ”Σόλωνος και Μασσαλίας”
12.00-13.00  Ενημερωτική Εκπομπή
13.00-14.00  Γιώργος Σαράφης - πολιτική εκπομπή
14:00-15:00  Νίκος Κλέτσας - Ραδιοεφημερίδα ποικίλης ύλης
15.00-16.00  Αναστάσης Καραμουσαδάκης - Αθλητική εκπομπή
16.00-17.00  Λένα Καφαράκη - μουσική εκπομπή
17.00-18.00  George Ace -“ΑπROCKάλυπτα” εκπομπή Hard και Heavy Rock
18:00-19:00  Σπύρος Κρητικός εκπομπή με Ιταλική Μουσική
19.00-20.00  Φεβρωνία Ρεβύνθη – Ελληνική παραδοσιακή μουσική
20.00-21.00  Μαρία Κωνσταντοπούλου – πολιτιστική εκπομπή
21.00-22.00  Νίκος Πελεκούδας - πολιτική εκπομπή
22.00-23.00  Γιώργος Μουργής κοινωνικοπολιτική εκπομπή
23.00-02.00  Κώστας Κυριακάκης - “Metalzone”εκπομπή Heavy Metal
02.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές



Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Τετάρτη

08.00-09.00 Σύνδεση με Εργατικό Κέντρο Χαλκίδας Δημ. Μπατσακούτσας
09.00-11.00 Τάσος Μενεμενόγλου ενημερωτική εκπομπή
11.00-12.00 Γιώργος Φιλιππάκης εκπομπή ποικίλης ύλης
12.00-13.00 Ενημερωτική Εκπομπή
13.00-14.00 Γιώργος Κόκκας “Εθνοσυνέλευση Τώρα” πολιτική εκπομπή
14:00-16:00 Γιώργος Καντζιλιέρης “Φύρδην Μίγδην” εκπομπή ποικίλης ύλης
16.00-18.00 Μουσική Εκπομπή
18:00-19:00 Νίκος Ξηρουδάκης/ Δημήτρης Σταμούλης Ράδιο Παντιέρα κοινωνικοπολιτική
19.00-20.00 Φεβρωνία Ρεβύνθη – Ελληνική παραδοσιακή μουσική
20.00-22.00 ΕυαΜαυρογένη εκπομπή ποικίλης ύλης
22.00-23.00 Θανάσης Γούναρης-Μάρκος Παπαϊωάννου Σατιρική Πολιτική Εκπομπή
23.00-01.00 ΣάκηςΦράγκος - Φραγκίσκος Σαμοΐλης ROCK HARD GREECE
01.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές


Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Πέμπτη

08.00-09.00  Δημήτρης Παναγούλης - πολιτική εκπομπή
09.00-10.00  Κυριάκος Κυριακόπουλος - πολιτική εκπομπή
10.00-12.00  Θοδωρής Σαραντής - ”Σόλωνος και Μασσαλίας”
12.00-13.00  Γιάννης Κανελάκης - εκπομπή ποικίλης ύλης
13.00-14.00  Δημήτρης Παπαχρήστος – πολιτική εκπομπή
14:00-15:00  Νίκος Κλέτσας - Ραδιοεφημερίδα ποικίλης ύλης
15.00-16.00  Βιργινία Ξενικάκη - Ιβάν Σουρίνα “Άνθρωπος Ζώα Περιβάλλον”
16.00-18.00  Μιχάλης Πολυχρόνης ''Καραβάνι των Ήχων”
18:00-20:00  Αρχοντούλα Πέτρου – πολιτιστική εκπομπή
20.00-21.00  Μαρία Κωνσταντοπούλου – πολιτιστική εκπομπή
21.00-22.00  Τάσος Τσιμπουκίδης ειδήσεις από όλο τον κόσμο
22.00-24.00  Σταύρος Σταυρόπουλος -εκπομπή λόγου και τέχνης
24.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές


Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Παρασκευή

08.00-09.00  Σύνδεση με Εργατικό Κέντρο Χαλκίδας Δημ. Μπατσακούτσας
09.00-10.00  Π.Πενταρίτσας-Α.Αναγνωστοπούλου “Aυτάρκεια" (ΗΧ) εναλλακτική εκπομπή
10.00-11.00  Ενημερωτική Εκπομπή
11.00-12.00  Γιώργος Φιλιππάκης εκπομπή ποικίλης ύλης
12.00-13.00  Ελένη Ανδριανού κοινωνικο/πολιτική εκπομπή
13.00-14.00  Μιχάλης Μεσσήνης/Μαρίνα Παπαδημητρίου πολιτική εκπομπή εναλλάξ ανα 15/θήμερο
14:00-15:00  Αποστόλης Στασινόπουλος-Παναγιώτης Μπλέτσας "Βαβυλωνία" κοινωνικοπολιτική
15.00-16.00  Αντώνης Αντωνόπουλος Αθλητικά
16.00-17.00  Γιώργος Καβαδίας εκπομπή εκπαιδευτική
17.00-18.00  Δημήτρης Τσαλαπάτης πολιτική εκπομπή
18:00-19:00  Ευα Μαυρογένη εκπομπή ποικίλης ύλης
19.00-20.00  Περικλής Δανοπουλος- Θοδωρής Μεχλιτζόγλου κοινωνικοπολιτική
20.00-22.00  Χρύσα Κουσελά εκπομπή ποικίλης ύλης
22.00-23.00  Θανάσης Μουρίκης εκπομπή μοτοσυκλέτας
23.00-24.00  Μαρία Παπαγεωργίου – Ανδρέας Στασινόπουλος πολιτική εκπομπή
24.00-10.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές


Ραδιοφωνικό πρόγραμμα Σάββατο


10.00-12.00  Ενημερωτικές εκπομπές
12.00-13.00  Γιώργης Χρήστου κοινωνικοπολιτική εκπομπή
13.00-14.00  Κώστας Κουτσογιάννης πολιτική εκπομπή
14:00-15:00  Γιώργος Καπράνος εκπομπή λόγου και τέχνης
15.00-17.00  Ανδρέας Παγανόπουλος - Αθλητική Ραδιοεφημερίδα
17.00-19:00  Σπύρος Αραβανής “Ποιείν Ράδιο
19.00-21.00  Δημήτρης και Ορέστης ΣταυρόπουλοςAνθρακωρύχοι” νεανική κοιν/πολιτική
21.00-22.00  Θαλασσινή Βοσταντζόγλου-Σταυρούλα Ζάμπρανεανική πολιτιστική εκπομπή
22.00-24.00  Γιάννης Μποσταντζόγλου  εκπομπή ποικίλης ύλης
24.00-02.00 “ERTopen Στάση” Ανασκόπηση της εβδομάδας & Ελληνική λαική μουσική
02.00-09.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές




Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Κυριακή

09.00-10.00 Κυριακή Μακριδάκη εκπομπή Κλασικής μουσικής
10.00-11.00 Ηρακλής Κακαβάνης
11.00-12.00 Νίκος Τζαβάρας εκπομπή για τα ΑμεΑ
12.00-14.00 Νίκος Σίμος “Αναστοχασμοί”
14:00-15:00 Μουσική εκπομπή
15.00-16.00 Rock Overdose εκπομπή ROCK / METAL
16.00-18.00 Rock εκπομπή
18:00-20:00 Κώστας Μότσης Αθλητική εκπομπή
20.00-22.00 Δημήτρης Στρουσόπουλος Rock εκπομπή
22.00-24.00 “Mουσικές Aναμνήσεις”-  Ελληνική λαική μουσική
24.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές



*Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και ενδέχεται να μεταβληθεί


Η ΕΡΤopen ανοιχτή ως παράθυρο στην κοινωνία !
ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ