Εβδομαδιαίο ραδιοφωνικό πρόγραμμα από 20 ως 26 Φεβρουαρίου 2017

Η ΕΡΤopen είναι εδώ!
Συνεχίζουμε στους 106,7 στα FM στην Αττική.
Καθώς και μέσω του διαδικτυακού ραδιοφώνου της www.ertopen.com .
Επίσης, το πρόγραμμά μας αναμεταδίδεται και από τον ραδιοφωνικό σταθμό του Εργατικού Κέντρου της Εύβοιας στους 96,5 με το παρακάτω *Εβδομαδιαίο πρόγραμμα:



Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Δευτέρας

08.00-09.00  Σύνδεση με Εργατικό Κέντρο Χαλκίδας Δημ. Μπατσακούτσας
09.00-11.00  Τάσος Μενεμενόγλου εκπομπή ποικίλης ύλης
11.00-12.00  Γιώργος Φιλιππάκης εκπομπή ποικίλης ύλης
12.00-13.00  Ενημερωτική Εκπομπή
13.00-14.00  Εκπομπή του ΕΠΑΜ
14:00-15:00  Γιάννης Σχίζας κοινωνικοπολιτική εκπομπή
15.00-16.00  Κ. Μακρίδης Αθλητική εκπομπή
16.00-17.00  Άννα Ματθαίου Πολιτιστική εκπομπή
17.00-18.00  Εκπομπή του Σπάρτακος / Ρουβίκωνα εναλλάξ ανα 15/θήμερο
18:00-20:00  Θέλμα Καραγιάννη Πολιτιστική εκπομπή
20.00-21.00  Νίκος Αξαρλής Ριζοσπαστική πολ. ανάλυση
21.00-22.00  Εκπομπή της ΚΕΕΡΦΑ – Κυριάκος Μπάνος
22.00-24.00  Νίκος Παναγιωτάρας –Πολιτιστική/ Μάνθος Γιουρτζόγλου Τζαζ εναλλάξανα 15/θήμερο
24.00-05.00  Μιχάλης Πολυχρόνης - "NAMASTe" εναλλακτική μουσική σκηνή
05.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές



Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Τρίτη

08.00-09.00  Δημήτρης Παναγούλης - πολιτική εκπομπή
09.00-10.00  Ηρακλής Κακαβάνης - "Ατέχνως" κοινωνικοπολιτική εκπομπή
10.00-12.00  Θοδωρής Σαραντής - ”Σόλωνος και Μασσαλίας”
12.00-13.00  Ενημερωτική Εκπομπή
13.00-14.00  Γιώργος Σαράφης - πολιτική εκπομπή
14:00-15:00  Νίκος Κλέτσας - Ραδιοεφημερίδα ποικίλης ύλης
15.00-16.00  Αναστάσης Καραμουσαδάκης - Αθλητική εκπομπή
16.00-17.00  Λένα Καφαράκη - μουσική εκπομπή
17.00-18.00  George Ace -“ΑπROCKάλυπτα” εκπομπή Hard και Heavy Rock
18:00-19:00  Σπύρος Κρητικός  εκπομπή με Ιταλική Μουσική
19.00-20.00  Φεβρωνία Ρεβύνθη – Ελληνική παραδοσιακή μουσική
20.00-21.00  Μαρία Κωνσταντοπούλου – πολιτιστική εκπομπή
21.00-22.00  Νίκος Πελεκούδας - πολιτική εκπομπή
22.00-23.00  Γιώργος Μουργής κοινωνικοπολιτική εκπομπή
23.00-02.00  Κώστας Κυριακάκης - “Metalzone” εκπομπή Heavy Metal
02.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές



Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Τετάρτη

08.00-09.00 Σύνδεση με Εργατικό Κέντρο Χαλκίδας Δημ. Μπατσακούτσας
09.00-11.00 Τάσος Μενεμενόγλου εκπομπή ποικίλης ύλης
11.00-12.00 Γιώργος Φιλιππάκης εκπομπή ποικίλης ύλης
12.00-13.00 Ενημερωτική Εκπομπή
13.00-14.00 Γιώργος Κόκκας “Εθνοσυνέλευση Τώρα” πολιτική εκπομπή
14:00-16:00 Γιώργος Καντζιλιέρης “Φύρδην Μίγδην” εκπομπή ποικίλης ύλης
16.00-18.00 Μουσική Εκπομπή
18:00-19:00 Νίκος Ξηρουδάκης/ Δημήτρης Σταμούλης Ράδιο Παντιέρα κοινωνικοπολιτική
19.00-20.00 Φεβρωνία Ρεβύνθη – Ελληνική παραδοσιακή μουσική
20.00-22.00 Ευα Μαυρογένη εκπομπή ποικίλης ύλης
22.00-23.00 Θανάσης Γούναρης-Μάρκος Παπαϊωάννου Σατιρική Πολιτική Εκπομπή
23.00-01.00 Σάκης Φράγκος - Φραγκίσκος Σαμοΐλης ROCK HARD GREECE
01.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές


Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Πέμπτη

08.00-09.00  Δημήτρης Παναγούλης - πολιτική εκπομπή
09.00-10.00  Κυριάκος Κυριακόπουλος - πολιτική εκπομπή
10.00-12.00  Θοδωρής Σαραντής - ”Σόλωνος και Μασσαλίας”
12.00-13.00  Γιάννης Κανελάκης - εκπομπή ποικίλης ύλης
13.00-14.00  Δημήτρης Παπαχρήστος – πολιτική εκπομπή
14:00-15:00  Νίκος Κλέτσας - Ραδιοεφημερίδα ποικίλης ύλης
15.00-16.00  Βιργινία Ξενικάκη - Ιβάν Σουρίνα “Άνθρωπος Ζώα Περιβάλλον”
16.00-18.00  Μιχάλης Πολυχρόνης ''Καραβάνι των Ήχων”
18:00-20:00  Αρχοντούλα Πέτρου – πολιτιστική εκπομπή
20.00-21.00  Μαρία Κωνσταντοπούλου – πολιτιστική εκπομπή
21.00-22.00  Τάσος Τσιμπουκίδης ειδήσεις από όλο τον κόσμο
22.00-24.00  Σταύρος Σταυρόπουλος - εκπομπή λόγου και τέχνης
24.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές


Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Παρασκευή

08.00-09.00 Σύνδεση με Εργατικό Κέντρο Χαλκίδας Δημ. Μπατσακούτσας
09.00-10.00 Π.Πενταρίτσας-Α.Αναγνωστοπούλου “Aυτάρκεια" (ΗΧ)εναλλακτική εκπομπή
10.00-11.00 Ενημερωτική Εκπομπή
11.00-12.00 Γιώργος Φιλιππάκης εκπομπή ποικίλης ύλης
12.00-13.00 Ελένη Ανδριανού κοινωνικο/πολιτική εκπομπή
13.00-14.00 Μιχάλης Μεσσήνης/Μαρίνα Παπαδημητρίου πολιτική εκπομπή εναλλάξ ανα 15/θήμερο
14:00-15:00 Αποστόλης Στασινόπουλος-Παναγιώτης Μπλέτσας "Βαβυλωνία" κοινωνικοπολιτική
15.00-16.00 Αντώνης Αντωνόπουλος Αθλητικά
16.00-17.00  Γιώργος Καβαδίας εκπομπή εκπαιδευτική
17.00-18.00  Δημήτρης Τσαλαπάτης πολιτική εκπομπή
18:00-19:00  Ευα Μαυρογένη εκπομπή ποικίλης ύλης
19.00-20.00  Περικλής Δανοπουλος- Θοδωρής Μεχλιτζόγλου κοινωνικοπολιτική
20.00-22.00  Χρύσα Κουσελά εκπομπή ποικίλης ύλης
22.00-23.00  Θανάσης Μουρίκης εκπομπή μοτοσυκλέτας
23.00-24.00  Μαρία Παπαγεωργίου – Ανδρέας Στασινόπουλος πολιτική εκπομπή
24.00-10.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές


Ραδιοφωνικό πρόγραμμα Σάββατο


10.00-11.00 Πάνος Κοσμάς πολιτική εκπομπή
11.00-12.00 Παύλος Κιρκασίδης πολιτική εκπομπή
12.00-13.00 Γιώργης Χρήστου κοινωνικοπολιτική εκπομπή
13.00-14.00 Κώστας Κουτσογιάννης πολιτική εκπομπή
14:00-15:00 Γιώργος Καπράνος εκπομπή λόγου και τέχνης
15.00-17.00 Ανδρέας Παγανόπουλος  Αθλητική Ραδιοεφημερίδα
17.00-19:00 Σπύρος Αραβανής “Ποιείν Ράδιο
19.00-21.00 Δημήτρης και Ορέστης ΣταυρόπουλοςAνθρακωρύχοι” νεανική κοιν/πολιτική
21.00-22.00 Θαλασσινή Βοσταντζόγλου-Σταυρούλα Ζάμπρα νεανική πολιτιστική εκπομπή
22.00-24.00 Γιάννης Μποσταντζόγλου  εκπομπή ποικίλης ύλης
24.00-02.00 “ERTopen Στάση” Ανασκόπηση της εβδομάδας & Ελληνική λαική μουσική
02.00-09.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές




Ραδιοφωνικό Πρόγραμμα Κυριακή

09.00-10.00 Κυριακή Μακριδάκη εκπομπή Κλασικής μουσικής
10.00-11.00 Ηρακλής Κακαβάνης
11.00-12.00 Νίκος Τζαβάρας εκπομπή για τα ΑμεΑ
12.00-14.00 Νίκος Σίμος “Αναστοχασμοί”
14:00-15:00 Μουσική εκπομπή
15.00-16.00 Rock Overdose εκπομπή ROCK / METAL
16.00-18.00 Rock εκπομπή
18:00-20:00 Κώστας Μότσης Αθλητική εκπομπή
20.00-22.00 Δημήτρης Στρουσόπουλος Rock εκπομπή
22.00-24.00 “Mουσικές Aναμνήσεις” Ελληνική λαική μουσική
24.00-08.00  Μουσικές και ενημερωτικές εκπομπές



*Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και ενδέχεται να μεταβληθεί



Η ΕΡΤopen ανοιχτή ως παράθυρο στην κοινωνία !
ΚΑΛΗ ΑΚΡΟΑΣΗ