ΕΡΤ3: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Κυριακής 21/3/2015

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΤ - ΕΡΤ3  ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3/2015
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ

08.00 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου

09.00 «SEA DOGS»
ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων γαλλοκαναδικής παραγωγής
επεισόδια: 3ο & 4ο ("The smugglers' loot" & "The haunted lake")

10.00 «ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: "ΣΠΟΥΔΗ ΜΝΗΜΗΣ"»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ελληνικό ντοκιμαντερ,από τη σειρά της ΕΤ3 «Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

10.30
«ΜΕΤΕΩΡΑ – ΠΙΝΔΟΣ,ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ»
του Βασίλη Λουλέ
ελληνικό ντοκιμαντέρ

12.00
«ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ»
επιμέλεια: Φανή Τουπαλγίκη
Λειτουργία των εμπορικών καταστημάτων και την Κυριακή;
Ποτέ την Κυριακή

13.00 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3

13.30 «ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΤΟΛΕΔΟ: ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ-ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ-ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ»
του Γιώργου Λογοθέτη
ελληνικό ντοκιμαντέρ

14.30 «ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΧΡΕΟΣ-ΥΠΕΡΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΠΛΕΙΣΤΗΡΙΑΣΜΟΙ»
Οπτικοποιημένη ραδιοφωνική συνέντευξη των:
•Αποστόλη Πάλιουρα (Μέλος της Επιτροπής Πολιτών Χολαργού "Αντίσταση και Αλληλεγγύη")
•Τάσου Πανάγου (Μέλος της Επιτροπής Πολιτών Αγίας Παρασκευής)
•Στέλλας Ηλιοπούλου (Μέλος της Επιτροπής Κατοίκων Βύρωνα,"Σεισάχθεια") και
•Αχιλλέα Καλιντεράκη (Μέλος της Επιτροπής Κατοίκων Γλυφάδας,"Ενάντια στα Μνημόνια και τις Αντιλαικές Πολιτικές") στον Τάσο Χατζηγεωργίου
στη ραδιοφωνική εκπομπή του ΠΡΩΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ της ΕΡΤopen στην Αθήνα

15.30 «ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΡΑΓΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ…ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΜ ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ»
της Βούλας Κωστάκη
ελληνικό ντοκιμαντερ από τη σειρά της ΕΤ3:«Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

16.30 «Ο Τσόπυ και η Πριγκίπισσα» ("CHOPPY AND THE PRINCESS")
ξένη σειρά κινουμένων σχεδίων ιαπωνικής παραγωγής
επεισόδια: 5ο & 6ο ("Sea kingdom")

17.30 «ΜΟΥΣΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ ΕΛΛΑΔΑ»
παιδική-νεανική χορευτική παράσταση,αφιέρωμα στην Ελλάδα
από το ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ

19.00 «ΚΗΦΙΣΣΟΣ,ΠΡΟΣΚΑΙΡΗ ΝΑΡΚΗ»
της Διονυσίας Κοπανά
ελληνικό ντοκιμαντέρ

20.00 «ΣΤαγώνες»
της Νέλλης Ψαρρού
ελληνικό ντοκιμαντέρ για τις περιπέτειες του νερού στην Ελλάδα

22.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
με τον Χάρη Αρβανιτίδη

23.30 «ΧΑΡΑΓΜΕΝΕΣ ΖΩΕΣ» - «CROSSED LIVES»
Σενάριο-σκηνοθεσία: Σπύρος Τέσκος
ελληνικό ντοκιμαντέρ

02.00 «ΟΙΚΟΓΙΟΡΤΗ»
αφιέρωμα στα εναλλακτικά -οικολογικά προϊόντα και στους παραγωγούς τους

03.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ (Ε)
με τον Χάρη Αρβανιτίδη 

04.00 «ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ: "ΣΠΟΥΔΗ ΜΝΗΜΗΣ"»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ελληνικό ντοκιμαντερ,από τη σειρά της ΕΤ3 «Ο αιώνας της Θεσσαλονίκης»

05.00 «ΜΕΤΕΩΡΑ – ΠΙΝΔΟΣ,ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ»
του Βασίλη Λουλέ
ελληνικό ντοκιμαντέρ

07.00 «ΕΛΒΟ»
της Τάνιας Χατζηγεωργίου
ρεπορτάζ για την Ελληνική Βιομηχανία Οχημάτων
παραγωγή: Αυτοδιαχειριζόμενη ΕΤ3

07.30 ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ
με τη Χριστίνα Σιγανίδου